ІНФОРМУЄ

Інформація для ВПО

Щодня до юристів системи БПД звертається понад 150 людей, які через воєнні дії були вимушені покинути свої домівки і змінити місце проживання. Всі вони, зазвичай, мають низку правових проблем та потребують їх швидкого вирішення.

11:08 13.07.2023

Відшкодування збитків чи компенсація за знищене майно, в чому різниця?

Внаслідок збройної агресії російської федерації значна кількість майна, включаючи об’єкти цивільної інфраструктури були пошкоджені або зруйновані. Після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року, географія конфлікту розширилась, що спричинило зростання кількості постраждалих осіб та пошкоджених/знищених об’єктів. Постраждалі люди знаходяться у складних життєвих обставинах, позбавлені можливості нормального існування та відновлення свого способу життя. У такій ситуації, питання відшкодування завданих збитків та отримання компенсації за зруйноване/пошкоджене майно набуває особливої ваги.

09:34 11.07.2023

Призначення пенсії у разі втрати годувальника членам сім’ї, зниклих безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом

Станом на кінець травня  відомо про приблизно 24 тисячі громадян України, зниклих безвісти під час збройної агресії росії.  Дані про таких осіб зібрані у Єдиному реєстрі зниклих безвісти. На підставі витягу з реєстру люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї.

10:49 13.06.2023

Запровадження е-рецепта на ліки: як його отримати та купувати ліки по-новому?

Багато запитань у громадян викликав Наказ Міністерства охорони здоров’я України №494 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України щодо призначення та відпуску лікарських засобів і медичних виробів за рецептом”, який набрав чинності з 01 квітня 2023 року.

11:31 05.06.2023